|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Operation Mode: | Knob Control |
| Capacity: | 2.6L |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : Electric Stainless Steel Panel Air Deep Fryer Model No:AF-G9601 |
|
|
1.2.6L air fryer 220V-240V 50/60Hz 1500W
|
|
| 2.Oil free forfrying&toasting. | |
| 3.Frying faster,Save time and enrygy. | |
| 4.Vapor the steam automatically,and make food crispy. | |
| 5.Dishwasherable drawer type frying basket. | |
| 6.Hot air heating the food circulary. | |
| 7.30 minutes timer.It is rotary switch.Easy hand operation. | |
| 8.Make a very delicious food. | |
| 9.Adjustable temeperture 0-200ºC. | |
| 10.With over heating protection. | |
| 11.With cord storage.Always keep clean and tidy. | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1500W |
| Material | |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 33.5*32.5*33.5 cm |
| Carton size : | 66.5*35*35.5 cm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 11.7/12.5KG |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

