|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 1years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :4 Slice Sandwich Maker Stainless Steel Sandwich Toaster Non-stick Cooking Plates Breakfast Sandwich Grill Waffle Maker Model No:SF-F133 |
|
| 1. 4 slice sandwich toaster | |
| 2. Cool touch housing | |
| 3. Non-stick coating plate for easy cleaning | |
| 4. Skid-resistat feet | |
| 5. Large S/S decorative sheet | |
| 6.Automatic temperature control | |
| 7. Power & ready light indicators | |
| 8. Plate size:254x215mm Unit size:267x106x320mm | |
| Specification | |
| Voltage | 230V 50/60Hz |
| Power100 | 1400W |
| Materia | Large S/S decorative sheet |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 28.9*12.6*35.2cm |
| Carton size : | 51.8*30.3*37.3cm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 9.08/9.62PCS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 1956/3960/4645PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ | 2000 PCS |

