|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Metal Type: | Cast Iron |
| Feature: | Easily Cleaned |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : 1800W Smokeless Indoor and Outdoor Grill BBQ Model No:GR-143 |
|
|
1.220-240V,50/60Hz,1700-2000W
|
|
| 2.ON/OFF Indicator Light | |
| 3.Three Grill height | |
| 4.201s/s heating element | |
| 5.Non-stick coating plate | |
| 6.1m length cable with VDE PLUG | |
| 7.Product size : 53.5*40*10cm | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1700W |
| Material | |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 53.8*10.3*40.3cm |
| Carton size : | 55.5*41.5*44cm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 12.20/13.20KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 1024/2048/2560PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

