|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 12 Month |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : Multifunctional Electricity Cake Clang Pancake Machine Electric Baking Pan Model No:PM-2026 |
|
|
1. Electricity cake clang 220-240V (120V)~50-60Hz 1000W
|
|
| 2. Non-stick coated plates for easy cleaning | |
| 3. Ready light is controlled by thermostat | |
| 4.Safety thermal cut-out and thermo fuse | |
| 5. Skid-resistant feet | |
| 6. Product size:25.2*23.5*11.9CM | |
| 7.plate size:φ23CM | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1000W |
| Material | Cool touch handle |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE-EMC CB , |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 25.5X14.5X28cm |
| Carton size : | 60.5X27.8X30.3cm |
| Packing type: | 4pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | 7.5/8.5KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 2356/4856/5520PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 1200PCS |

