|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | >800g |
| Control: | Automatic |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :180 Degrees Electric Griddle Skillet Double Baking Pan Non-Stick Pizza Maker Model No:PM-2004 |
|
| 1.220-240V/1800W-50/60Hz | |
| 2. Plate Size:12" | |
| 3. Multifunction:can use for Pizza, Make Cake, Sandwich Press, BBQ Grill, Thin Pancake, Cook Noodles, Rice, Warm Up Food etc. | |
| 4.With Timer and Temperature Knob for perfect Cooking. | |
| 5. With power&ready indicator and a switch to control up plate. | |
| 6.Can 180 degree flat open for double plate using | |
| 7.Auto Thermostat control and cool touch handle for safety using. | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1800W |
| Material | Cool touch handle |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE-EMC CB , |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 46.1*19.8*35.6cm |
| Carton size : | 62.0* 47.1*37.6cm |
| Packing type: | 3pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | 9.06/12.7 KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 777/1584/1830PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 1200PCS |

