|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Controls Type: | Button |
| Housing Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : 1.5L Easy to Clean and Use 300W Multifunction Blender Model No:BL-010 |
|
|
1.300W/450W
|
|
| 2.With tap and stir bar for more convenient use. | |
| 3.48OZ,1.5L plastic jar. | |
| 4.Durable stainless steel blade. | |
| 5.50ml measuring cup. | |
| 6.2 speeds with pulse control . | |
| 7.Optional assessory :grinder cup. | |
| 8.Skid resistant feet. | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 300W/450W |
| Material | Alu+bakelite+SS |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 375*375*475mm |
| Carton size : | 400*400*525mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 8/9kgs |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 3200/6200/8200pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

