|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Operation Mode: | Touch Screen |
| Capacity: | 4L |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : 4L Air Fryer with Glass window 1250W Model No:AF-8189 |
|
|
1. 4L tank+ tray (Light heating pipe)
|
|
| 2. AC MOTOR , clamshell and visible | |
| 3. Oil free for frying & toasting. | |
| 4. Frying faster,Save time and energy. | |
| 5.Vapor the steam automatically, and make food crispy | |
| 6. Dishwasherable drawer type frying basket. | |
| 7. Hot air heating the food circularly | |
| 8. 60 minutes | |
| 9. constant temperature 200ºC. | |
| 10. With over heating protection. | |
| 11. Always keep clean and tidy. | |
| 12.With safety switch | |
| 13.LED display with touch screen,8 preset program | |
| Specification | |
| Voltage | 120V/220V-240V |
| Power | 1250W |
| Material | Non-stick metal/SS |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 95-100cm |
| Plug | VDE/UL |
| Origin | China (mainland) |
| Certificate | GS CE CB ROHS |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 29.5×29.5×27cm |
| Carton size : | 31×31×55.5 cm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 7/8.0KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 1000/2000/2400pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000pcs |

