|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Blade Coffee Grinders |
| Application: | Home |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :Mini espresso coffee machines portable nespresso maker Model No: CG-014 |
|
| 1.Suitable for different cup sizes | |
| 2.Preparation of 1 or 2 cups with automatic stop | |
| 3.Quantity for 1 or 2 cups is programmable | |
| 4.Powerful 20-bar pump for perfect crema and ideal aroma delivery | |
| 5. Swiveling milk foam nozzle, also suitable for hot water preparation | |
| 6.Removable water tank | |
| 7.Thermoblock heating system: for fast heating of the water | |
| 8.Draining bowl with cup grate | |
| 9.Incl. small and large sieve, portafilter, tamper | |
| 10.Cable length: approx. 100 cm | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1200W |
| Material | stainless blade and bowl |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 100 m |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Certificate | GS / CE / CB/ EMC / LVD/ ROHS / LFGB |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 377*186*351mm |
| Carton size : | 393*202*367mm |
| Packing type: | 1pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | 6.1/ 7.95 KG |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 924/1980/2490pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 3000 PCS |

