|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Controls Type: | Button |
| Housing Material: | Plastic |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :1 Speed 350ml Easy to Clean and Use 200W Ss Blade food chopper Blender Model No:BL-015 |
|
|
1.200W(220-240V)
|
|
| 2.100W(120V) | |
| 3.DC MOTOR | |
| 4.1 speed | |
| 5.convenient touch switch | |
| 6.ABS housing | |
| 7.1.5 cup(350ml) chopper bowl | |
| 8.Dishwasher-safe bowl, blade and lid | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 200W |
| Material | Alu+bakelite |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 375*375*475mm |
| Carton size : | 400*400*525mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 8/9kgs |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 3200/6200/8200pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

