|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Quality Problems Can Be Returned |
| Warranty: | 1 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :1400W Non-stick coated 4 slice triangle sandwich maker Model No: SF-F141 |
|
| 1. Color: injection black | |
| 2. Cool-touch handle | |
| 4. Plate size:25.4*21.5cm | |
| 5. Plate:sandwich or grill | |
| 6. Lock system | |
| 7. Power & Ready light indicators | |
| 8. Non-stick coating plate for easy cleaning | |
| 9. Upright for storage | |
| 10. Automatic temperature control | |
| Specification | |
| Voltage | 120V/127V/220-240V |
| Power | 1400W |
| Material | Cool touch |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.85m |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 28.9X12.6X35.2CM |
| Carton size : | 51.8X30.3X37.2CM |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 11/12kg |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 1920/3972/4656PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 4656 PCS |