|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 500g-800g |
| Control: | Automatic |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : Belgian 900W 7 in 1 Detachable Waffle Maker Model No: WM-121 |
|
| 1. Non-stick coating plate for easy cleaning | |
| 2. Cool-touch handle | |
| 3. Two indicator lights,power & ready | |
| 4. Automatic temperature control | |
| 5. Cord-wrap for storage | |
| 6. 220-240V,50/60Hz,900W | |
| 7. GS/CE/ROHS/LFGB/REACH/A13/EK1/AG2 | |
| 8. With detachable plates(waffle,eggs,pop cake,ice cream cone,sandwich,pizza,donut maker) | |
| Specification | |
| Voltage | 230V 50/60Hz |
| Power | 900W |
| Material | Aluminium Housing + Nonstick coating plate |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.85m |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 25x12x20.5cm |
| Carton size : | 50.5x26.5x43cm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 11/12kg |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 2580/5340/6270PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2580 PCS |



