|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Grill/Frying Pan/Cooking |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :Electric hotpot Instant Baking Steam cooker Multi-purpose noodles frying pan Model Number : SC-14 |
|
|
1. 220-240V(120V)~50/60Hz 700W
|
|
| 2. Non-stick coated boiler for easy cleaning | |
| 3. Two heat settings:350/700W | |
| 4.Housing material:iron | |
| 5.With food steamer accesory (optional) | |
| 6.Power light indicator | |
| 7.Safety thermal cut-out and thermo fuse protection | |
| 8.Energy saving and environmental-friendly | |
| 9.Product size:37.2*20.3*20CM | |
| 10.Capacity:1.6L | |
| Specification | |
| Voltage | 230V |
| Power | 700W |
| Material | |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Certificate | CB, CE, LFGB, RoHS |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 43.4X22.4X14cm |
| Carton size : | 46.5X45X30cm |
| Packing type: | 4pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 1824/3780/4440pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 1200 PCS |

