Indoor Stone Plate Healthy Electric BBQ for 8 Person
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Quality Problems Can Be Returned |
| Warranty: | 2 Years |
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
High Repeat Buyers Choice
Exhibition Experience
The supplier has import and export rights
More than 50% of buyers repeatedly choose the supplier
The supplier had participated in offline trade shows, you can check the Audit Report for more information
Sign In to see all verified strength labels (13)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- GR-134
- Usage
- Steak&Fish
- Power Source
- Electric
- Timing Device
- Without Timing Device
- Type
- Steak Grill
- Voltage
- 120V/220V-240V
- Customized
- Customized
- Button
- Plug Into
- MOQ
- 15936PCS
- Power
- 1500W
- Quantity/CTN
- 4 PCS
- Feature
- Overheat Protection Function
- Scence
- Kitchen&Dinning Room
- Others
- Slide-out Drip Tray
- Product Size
- 200*110*120mm
- Certificate
- GS/CE/CB/ETL
- Material
- Non-Stick Cooking Surface
- Transport Package
- Gift Box + Carton
- Specification
- 120V/220v-240V
- Trademark
- OEM
- Origin
- China(Mainland)
- HS Code
- 8516609000
- Production Capacity
- 20, 000 PCS/Week
Product Description
| Product name :AL plate non-stick coating adjustable heat STONE ELECTRIC GRILL Model No:GR-128 |
|
| Raclette grill for 8 persons | |
| Nonstick coating for easy cleaning | |
| Removable AL. Stone plate for low fat healthy grilling | |
| 8 nonstick raclette pans | |
|
220-240V~50Hz, 1500W
|
|
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1500W |
| Material | bakelite+Alu |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size | 212X117X145mm |
| Carton size : | 610X260X320mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 6KGS/7KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 6720/13932/15936PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Electric grill
- Teppanyaki & Raclette Grill
- Indoor Stone Plate Healthy Electric BBQ for 8 Person
Related Categories
Hot Searches
More