|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Blade Coffee Grinders |
| Application: | Home |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : 200W 50g Small Coffee Bean Grinder Model No:CG-7020 |
|
|
1.Power: Rated 200w;
|
|
| 2. Big Capacity 50g; | |
| 3.Safety lock system; | |
| 4.Power cord storage; | |
| 5.Stainless Steel blade; | |
| 6.Stainless Steel Cavity; | |
| 7.Can be with 2pcs detachable S/S cup(one for dry food, another for wet food); | |
| 8.Transparent push-top lid for easy operation. | |
| 9. With thermostat | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 200W |
| Material | Plastic+Stainless Steel |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | |
| Carton size : | |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

