8L Double Air Fryer Electric Touch Screen Deep Fryer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Operation Mode: | Touch Screen |
| Capacity: | 4.0+4.0=8.0L |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
High Repeat Buyers Choice
Exhibition Experience
The supplier has import and export rights
More than 50% of buyers repeatedly choose the supplier
The supplier had participated in offline trade shows, you can check the Audit Report for more information
Sign In to see all verified strength labels (13)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- AF-8242-8L
- Power
- 2200W
- Quantity/CTN
- 1 PCS
- Scence
- Indoor/Kitchen
- Working Time
- 0-60mins
- Working Temp
- 60-200c
- Material
- Non-Stick Basket
- Product Size
- 383*366*289mm
- Power Source
- Electric
- Certification
- CE/LFGB/RoHS
- Usage
- Home
- Transport Package
- Gift Box + Carton
- Specification
- 220-240V, 50-60Hz, 2200W
- Trademark
- OEM
- Origin
- China(Mainland)
- HS Code
- 8516609000
- Production Capacity
- 20, 000 PCS/Week
Packaging & Delivery
- Package Size
- 43.80cm * 40.60cm * 33.00cm
- Package Gross Weight
- 9.140kg
Product Description
| Product name :8L Double Air Fryer Electric Touch Screen Deep Fryer Model No: AF-8242-8L |
|
|
1.Power:220-240V~ 2200W
|
|
| 2.Product Size:383*366*289mm | |
| 3. Capacity: 4.0+4.0=8.0L | |
| 4. Working time:0-60mins | |
| 5. Working temp:60-200ºC | |
| 6. with two pots to cook 2 kinds of food,two way at the same time | |
| 7.Non-stick and easy to clean pot and rack | |
| 8.2 independent 4L zones have their own cyclonic fans,and rapid heaters | |
| 9.easy to read and adjustable display; | |
| 10.VDE plug CE/LFGB/ROHS | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V |
| Power | 2200W |
| Material | Non-stick metal |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 75cm |
| Plug | VDE |
| Origin | China (mainland) |
| Certificate | CE/LFGB/ROHS |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 438*406*330mm |
| Carton size : | 452*420*348mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 6.66 /9.14KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 420/840/980pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ: | 2000pcs |
| Yicheng Electric Appliance Co,Ltd is a household appliance manufacturers industryand trade integrated company based in Ningbo China, We specialize in smallkitchen appliance products. We have our own factory, professional purchasing team, quality control teamover 10 years' experience in exporting and a large number of loyal customers We have experience of exporting products to Japan, North America, SoutheastAsia,Europe and South Africa, and received very good and general reputation.Most of our products attained CE and EMC approvals, most of our partnerfactories have BSCI SEDEX approval. At Yicheng Electric Appliance, based on 10 years of accumulated experience &expertise, we offer our clients a one-stop service that includes everything fromconsultation to brand packaging. |
|


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Air Fryer
- Dual Zone Air Fryer
- 8L Double Air Fryer Electric Touch Screen Deep Fryer
Related Categories
Hot Searches
More