| Interchangeable Plates: | Sandwich/Waffle/Grill Plate |
|---|---|
| Housing Material: | Plastic |
| Timing Device: | Without Timing Device |
| Product name : Wafleral 800W Stainless Steel Home Breakfast 2-slice sandwich maker Model No: SF-142 |
|
|
1. Detachable plate,grill,waffle ,triangle and donut plate
|
|
| 2. Non-stick coated plates for easy cleaning | |
| 3. Cool touch housing | |
| 4. Connection spring concealed | |
| 5. Power on & ready lights are controlled by thermostat | |
| 6. Safety thermal cut-out and thermo fuse | |
| 7. Skid-resistant feet | |
| 8. Stand upright for compact storage | |
| 9. Injection black color with stainless steel | |
| 10. Energy saving and environmental-friendly | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 750W |
| Material | Bakelite housing-Aluminum plate |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 240x110x245mm |
| Carton size : | 344x254x510mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 7.38/7.97KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 3978/8088/9486PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 3000PCS |
