|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 12 Month |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :with temperature control 45CM roti maker Model No:PM-2021 |
|
|
1. Arabic Bread Maker
|
|
| 2. Power supply :220-240V~, 50/60Hz, 2600W | |
| 3. High quality Stainless steel heating coil | |
| 4. 45CM diameter Big size arabic bread maker cooking plate | |
| 5. Top cover height 120mm,inside useful height 100mm . | |
| 6. 3.0mm thickness die cast cooking plate for nice tasting Cold touch handles | |
| 7. High temperature for fast roasting,Φ135 Window to see inside cooking | |
| 8.ON/OFF switch and green lamp design | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 2600W |
| Material | Cool touch handle |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE-EMC CB ,SASO GCC |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 507X214X512mm |
| Carton size : | 657X522X532mm |
| Packing type: | 3pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | 4.66/5.51KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 435/930/1095PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 1200PCS |

