|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 12 Month |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : Arrivals Iron Small Non-stick Electric Pizza Make Model No:PM-2025 |
|
|
1. Arabic Bread Maker 220V 50/60HZ 1600W
|
|
| 2. Cook a nice pizza in 3-5 minute | |
| 3. Adjustable 15 minutes timer with alarm function | |
| 4.Variable temperature, the max is 380 | |
| 5. Product Dimensions:47*41*25cm. | |
| 6. With ceramic stone bake plate | |
| 7.Deep dish pan with handles | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 1600W |
| Material | Cool touch handle |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE-EMC CB , |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 50.5X44.5X29.5cm |
| Carton size : | 52.5X31.2X46.2cm |
| Packing type: | 1pcs/ctn |
| N.W./G.W.: | 7.5/8.5KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 400/800/920PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 1200PCS |

