|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Function: | Pureeing |
| Capacity: | <10L |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : 0.8L plastic Vaccum Storage jar 500W 1.5L Blender Model No:BL-003 |
|
|
1.AC220-240V 50/60Hz 500W
|
|
| 2.Stylish outlook with Elegant design | |
| 3.Press function button with LEDindication light: on/off,Vacuum & Auto | |
| 4.Rotary Switch knob: 5 Speed with Pulse function. | |
| 5.1.5L glass blending jar with 6-tips blades | |
| 6.0.8L plastic Vaccum Storage jar keeping the juice or smoothie fresh for long time, without being oxidized. Easy going for sporting | |
| 7.Dishwasher safe for the accessories except the motor unit | |
| 8.Optional Vacuum accessory with upcost (Vacuum bag, Vacuum box) | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 500W |
| Material | Plastic+GLASS |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 425*215*235mm |
| Carton size : | 450*450*250mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 13/14KGS |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 2100/4300/5400PCS |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |
