|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Controls Type: | Button |
| Housing Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name :2 speed 1.5L easy to clean and use 500W S blade Blender Model No:BL-018 |
|
|
1.120/220-240V 60/50 Hz
|
|
| 2.Power:500W | |
| 3.LED back light | |
| 4.2 speeds with pulse control round knob | |
| 5.1500ml plastic bowl with safety bowl lid lock | |
| 6.Standard S blade for chopper | |
| 7.Plastic blade for dough/mixer | |
| 8.Reversible round optional blade for slicing and shredding | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 500W |
| Material | Alu+bakelite+S |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 375*375*475mm |
| Carton size : | 400*400*525mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 8/9kgs |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 3200/6200/8200pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

