|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Controls Type: | Button |
| Housing Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : easy to clean and use 250W multifunction mini Blender Model No:BL-007 |
|
|
1.220-240V 250W
|
|
| 2.Multi-function such as blend,beat and grind bean. | |
| 3.With freeze jar for ice cream maker. | |
| 4.All the jars convenient for removal and placement and easy to clean. | |
| 5.Two sets of stainless steel cutting blades for blending and grinding. | |
| 6.With jar cover for food storage ,with hole jar cover can be used as filter ,with traveling jar cover can be uesd on travel. | |
| 7.Anti-slip feet. | |
| 8.120V 200W | |
| Specification | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power | 250W |
| Material | SS+Alu+bakelite |
| Print logo | Yes |
| Home use | Yes |
| Cord length | 0.75m |
| Plug | VDE |
| Certification | CE,ROHS ,LFGB |
| Origin | China (mainland) |
| Packing details : | |
| Gift box size : | 375*375*475mm |
| Carton size : | 400*400*525mm |
| Packing type: | Gift box + Carton |
| N.W./G.W.: | 8/9kgs |
| Loading qty (20'/40'/40HQ): | 4200/8200/10200pcs |
| Loading Port : | Ningbo |
| Payment terms: | 30% deposit , the balance against the copy of BL or LC at sight |
| MOQ : | 2000PCS |

